Pokaż nam swoje sposoby aktywizowania uczniów – jak dynamizujesz ich proces myślenia i kierujesz go na nowe tory. Do wygrania nagrody o wartości ponad 8000 zł.

 

Weź udział w wiosennym konkursie AKCJA AKTYWIZACJA. Celem konkursu jest edukacja w zakresie strategii efektywnego nauczania, wykorzystania metod aktywnych oraz dzielenie się dobrymi praktykami.

  • Konkurs dla nauczycieli wszystkich etapów edukacyjnych pracujących w szkołach posiadających licencję na korzystanie z rozwiązania LIBRUS Synergia co najmniej do 31 maja 2017.
  • Praca z projektem indywidualni.pl nie jest warunkiem wymaganym, aby przystąpić do konkursu.

Konkurs trwa od 20 marca do 28 kwietnia 2017 r.

Ogłoszenie wyników nastąpi 15 maja 2017 r.

  

Na zwycięzców czekają atrakcyjne nagrody. 8 bonów każdy o wartości 1 000 zł na zakup pomocy dydaktycznych z aktualnych katalogów educarium np. na wyposażenie własnej klasopracowni. Bony zostaną przekazane na rzecz szkół zwycięzców.

   

30 Nauczycieli, którzy jako pierwsi przyślą zgłoszenie konkursowe otrzymają „Weryfikarty” - zestaw kart dydaktycznych będących jednym z elementów projektu indywidualni.pl. Wysyłka nastąpi po ogłoszeniu wyników.

  

1. Wybierz jedno z prowadzonych przez Ciebie działań, którego celem jest aktywizacja uczniów. Udokumentuj to działanie zdjęciami i/lub filmem oraz je opisz.

2. Wyślij zgłoszenie konkursowe w formie karty zgłoszeniowej oraz zdjęć i/lub filmu.

  • Dokumentację wraz z formularzem zgłoszeniowym należy wysłać na adres konkurs@indywidualni.pl (Formularz należy wydrukować, podpisać i przesłać ze zgłoszeniem skan dokumentu.)
  • Formularz zgłoszeniowy dostępny jest tutaj.
  • Każdy uczestnik może przysłać 1 pracę konkursową.

UWAGA! Pliki do 25 MB wyślij nam mailem. Pliki powyżej 25 MB zapisz na dysku sieciowym: DropBox, OneDrive itp. W mailu z formularzem zgłoszenia wyślij nam do nich linki.

3. Termin nadsyłania prac upływa 28 kwietnia 2017 r.

4. Ogłoszenie wyników nastąpi 15 maja 2017 r.

Regulamin konkursu dostępny jest tutaj.

   

Zastanawiasz się, jakie działanie aktywizujące wybrać? Jakie są przykłady dobrych praktyk?

Sięgnij do cyklu rozmów „Moc edukacji”, w którym nasze ekspertki Ewa Sitko oraz Magdalena Bucior omawiają aktywizowanie procesu dydaktycznego, jego efekty i przykłady.