Zmień swoje przyzwyczajenia, zaskocz swój mózg i poznaj swoje najbliższe otoczenie zmysłami innymi niż wzrok. W ramach wakacyjnego cyklu proponujemy ćwiczenia inne niż te, które dotychczas wykonywałeś. Nie wiesz, na czym polega nasze neurobikowe łamanie głowy? Poznaj zasady tutaj. Jeśli to kolejne ćwiczenie, które wykonujesz – życzymy powodzenia.

  

Chodź po pokoju z zamkniętymi oczami

Czas trwania: minimum 5 minut

Materiały: opaska na oczy 

Zamknij oczy i chodź po pokoju. Spróbuj sobie przypomnieć, gdzie jest stół, krzesło, komoda. Pamiętaj jednak o bezpieczeństwie – chodź powoli, aby nie doznać obrażeń. 

Efekt będzie kosmiczny, gdy podczas posługiwania się palcami w celu dokonania drobnego rozróżnienia między obiektami lub teksturami, odkryjesz na nowo znane (a może nieznane :)) Ci przedmioty.

Jak to ćwiczenie wykorzystasz w procesie uczenia się? Zamykając oczy i zmieniając rutynę, testujesz swoją pamięć i sprawiasz, że działa ona w sposób, do którego nie jest przyzwyczajona. Możesz rysować z zamkniętymi oczami, np. przy przypominaniu, odtwarzaniu z pamięci.

  

 Magdalena Niedźwiecka-Anuszczyk

Pedagog, autoryzowany trener Szkoły Pamięci Sensos w Łodzi. Prowadzi autorskie warsztaty rozwijające zdolności uczenia się w przedszkolach i szkołach. Popularyzuje i promuje nowoczesne metody przyspieszonego uczenia się, organizuje i prowadzi treningi pamięci i koncentracji uwagi.