We wrześniu w wielu szkołach nauczyciele przeprowadzali warsztaty z uczenia się na podstawie scenariuszy lekcji znajdujących się w rozwiązaniu LIBRUS Synergia. Poznaj zwycięzców naszego konkursu i zobacz nagrodzone prace.

Dziękujemy za tak liczny udział w naszym konkursie „Lekcje z uczenia się”. Jesteśmy pod wielkim wrażeniem Państwa zapału oraz kreatywności uczniów.

Wraz z pracami konkursowymi otrzymaliśmy od Państwa wiele pozytywnych słów, które odnosiły się do idei warsztatów, scenariuszy oraz kart pracy. Poniżej prezentujemy kilka wypowiedzi:

Nauczycielka z Zespołu Szkół w Warszawie

Warsztaty okazały się strzałem w dziesiątkę, ponieważ już na początku edukacji w naszej szkole uczniowie poznali siebie, swoje pasje, motywacje, łączące ich podobieństwa i różnice. Pracowali zgodnie z założeniami w grupach, parach i indywidualnie. Wynikiem pracy na lekcji jest powstanie dwóch tablic – potrzeb i motywacji, które wspólnie omówiliśmy, wskazując zalety różnorodności w klasie oraz giełda umiejętności – uczniowie lepiej poznali swoje talenty, a na podstawie kart pracy zauważyli możliwości współpracy i wzajemnej pomocy.

Warsztaty pomogły mi pokazać trudnej, bądź co bądź, młodzieży szkoły zawodowej, że wybierając różne drogi życiowe, mogą się wzajemnie wspierać i uzupełniać jako zespół klasowy. Efekty przerosły moje oczekiwania.

  

Nauczycielka ze szkoły podstawowej w Katowicach

Na ścianie naszej sali powstała instalacja ze stworzonych przez dzieci haseł, dotyczących tego, co ułatwia nam wspólną naukę lub zabawę – każde hasło opatrzone jest autorskimi pracami dzieci, które pokazują, jak rozumieją one ten przekaz. Do tych haseł już w tej chwili odwołują się uczniowie oraz nauczyciele przy rozwiązywaniu konfliktów, a więc efekty naszych warsztatów widoczne są na co dzień. 

Dziękujemy za pomoc w odkrywaniu naszego potencjału mediacyjnego oraz umiejętności współpracy!

    

Nauczycielka ze szkoły podstawowej w Gdańsku

Po zakończonych warsztatach dzieci, mając niedosyt, czekały na następny dzień, kiedy to miały odbyć się kolejne warsztaty. Zaś zadania domowe po tych warsztatach były świetnym pretekstem do tego, by do wspólnej zabawy zaprosić rodziców uczniów.

    

Komisja konkursowa przyznała 4 nagrody. Zwycięzcy otrzymają bony o wartości 2000 zł.

Listę nagrodzonych nauczycieli oraz szkół przedstawiamy w kolejności alfabetycznej.

  • Pani Magdalena Bącal-Holak, Zespół Szkół w Ostrowicach

  • Pani Barbara Jasińska, Szkoła Podstawowa nr 2 im. Stanisława Staszica w Kozach

  • Pani Paulina Mania, Szkoła Podstawowa nr 1 w Mosinie

  • Pani Maria Sułowska, Państwowa Ogólnokształcąca Szkoła Muzyczna II Stopnia im F. Chopina w Krakowie

Gratulujemy zwycięzcom!

  

Fundator Nagród - Moje Bambino Sp. z o.o. Sp.k.

Producent mebli i pomocy dydaktycznych. Oferuje swoim Klientom kompleksowe wsparcie przy wyposażeniu placówek edukacyjnych.